safe mode

Jei „Windows 10“ nebeveikia ar veikia ribotai, galite bandyti prisijungti saugiuoju režimu. Šiame straipsnyje papasakosime apie galimybę paleisti operacinę sistemą saugiuoju režimu.

Senesnėse „Windows“ versijose „saugųjį režimą“ galite lengvai paleisti  su tam tikrų klavišų deriniu. Šis metodas vis dar veikia „Windows 10“, tačiau paspaudimų intervalas kai kuriuose kompiuteriuose yra per mažas, kad pavyktų paleisti.

OS paleidimas saugiuoju režimu „Start“ meniu arba ekrano užrakto pagalba

Priklausomai nuo kompiuterio, paleisdami  turite paspausti klavišų kombinaciją [Shift] ir [F8] arba, pavyzdžiui, [Esc], [del], [F1], [F2], [F8] ar [F10]. Jei „Windows 10“ vis tiek startuoja įprastai, išbandykite šiuos veiksmus:

Jei spustelėsite „Windows“ piktogramą apatiniame kairiajame kampe, tada pačiame meniu apačioje pamatysite maitinimo mygtuką. Paleidę „Windows“, užrakto ekrano apačioje dešinėje pamatysite tą patį maitinimo mygtuką. Jei paspausite ant jo, tarp kitų pasirodys parinktis „Paleisti iš naujo“.

w10 restart key , save mode

Nuspaudę klavišą [Shift] ir spustelėkite mygtuką „Paleisti iš naujo“. „Windows“ iš naujo pasileis ir įeis į UEFI meniu.

Pasirinkite „Trikčių šalinimas“. Skyriuje „Papildomos parinktys“ rasite „Windows įkrovos parinktys“. Spustelėkite mygtuką „Paleisti iš naujo“. Palaukite šiek tiek laiko, kol sistema persikraus. Dabar paspauskite mygtuką [4], „Windows“ pradės veikti saugiuoju režimu.

„Windows 10“: saugus režimas
„Windows 10“: saugus režimas

Sistemos konfigūracija

Jei „Windows“ pasileidžia ir galite pasiekti sistemą, tuomet per sistemos konfigūraciją galite įeiti į saugųjį režimą. Norėdami tai padaryti, vienu metu paspauskite [Win] ir [R] klavišus, kad atidarytumėte komandą Vykdyti.

msconfig windows 10

Įveskite „msconfig“ ir patvirtinkite „OK“. Paleidžiama sistemos konfigūracija. Eikite į „Atsisiųsti“ skirtuką viršuje ir apačioje suaktyvinkite parinktis „Saugus startas“ ir „Tinklas“. Patvirtinkite veiksmą spustelėdami „Gerai“ ir paleiskite „Windows“ iš naujo. Įeisite į saugųjį režimą.

safe boot windows 10
„Windows 10“: paleiskite saugųjį režimą

Saugaus režimo paleidimas naudojant komandinę eilutę

Arba galite naudoti komandą cmd, kad paleistumėte saugųjį režimą. Paspauskite [Windows] ir [X] mygtukus, apatiniame kairiajame kampe atsidarys kontekstinis meniu. Čia paleiskite komandos eilutę administratoriaus vardu ir patvirtinkite saugos užklausą. Įveskite komandą „bcdedit / set {current} safeboot network“, „Windows“ pradės veikti saugiuoju režimu.

cmd safe boot windows 10
Saugiojo režimo paleidimas per „ cmd“ 

Sukurkite saugaus režimo nuorodą

Jei ateityje turėsite dažnai pereiti į saugųjį režimą, nuoroda padės sutaupyti daug papildomų paspaudimų. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite laisvą darbalaukio sritį ir skiltyje „Sukurti“ pasirinkite „Nuoroda“. Įveskite „shutdown.exe / r / o / f / t 00“ be kabučių kaip kelią ir spustelėkite „Kitas“ ir „Baigti“. Dabar, spustelėję „shutdown.exe“, paleisite „Windows“ saugiuoju režimu.

safe mode windows 10 shortcut
Norėdami pradėti saugųjį režimą, sukurkite nuorodą

Paskutinė galimybė perjungti į saugųjį režimą

Jei išvis nėra galimybės prieiti prie sistemos, tokiu atveju yra kitas problemos sprendimas. Jei turite „Windows 10“ atstatymo diską – įdėkite. Įkeldami diską spustelėkite diegimo ekrano apačioje, dešinėje, esantį mygtuką „Sistemos atkūrimas“.

Recovery disk uefi boot windows 10

Jei „Windows“ neišsijungia iki galo, yra dar vienas paskutinis, agresyvesnis būdas: įjunkite kompiuterį ir nedelsdami paspauskite, bei palaikykite maitinimo mygtuką, kol kompiuteris išsijungs. Pakartokite šį procesą keturis kartus ir būsite nukreipti į UEFI meniu.

Remontuoti ar įsigyti naują kompiuterį?

Jei negalite išspręsti problemos net saugiuoju režimu, atiduokite kompiuterį taisyti specialistams. Tačiau jei turite seną įrenginį, kuriam nebegalioja garantija, remontas greičiausiai neatsipirks. Galbūt, kompiuteryje jau yra rimtų problemų arba nepakankamai spartus, tada turėtumėte pagalvoti apie naują nešiojamą kompiuterį

www.1bps.lt