Pagrindiniai diegimo paketai dažniausiai parduodami anglų kalbomis. O jau nuo „Win8“ versijos diegimui nebereikia specifinės brangios licencijos.

Vienas iš „Windows 8“ svarbių aspektų, kad galite pakeisti sistemos kalbą be didesnių problemų. Priešingai nei „Windows Vista“ ir „7“, nereikia palyginti brangios „Ultimate“ (įmonėms – „Enterprise“) versijos: pakanka paleisti įprastą „Windows 8“ versiją – dar vadinamą „Core“ priedu. „Windows 8.1“ ir „10“ jau turi pilną galimybę pakeisti sistemos kalbą, užtenka net ir minimalios „Windows 8.1 Core“ arba „Windows 10 Home“ versijos. Operacinės sistemos kalbos pakeitimas gelbsti silpnai mokančius ne gimtąją kalbą. Tai yra galimybė pakeisti vartotojo sąsajos kalbą, kurią jis supranta geriau nei anglų ar kitą kalbą. 

Kaip pakeisti „Windows“ kalbą?

„Windows“ paketai palaiko naujas kalbas. Tai yra atnaujinimai, kurie atsisiunčia turint interneto ryšį.  „Windows 7“ paketą galima atsisiųsti per atnaujinimo langą „wuapp.exe“, o „Windows 8“ (.1) ir kai kuriose „Windows 10“ versijose per valdymo skydelį: „Laikas, regionas ir kalba> Pridėti kalbą“. Naujesnėse „Windows 10“ versijose nuo „1803“ (2018 m. balandžio mėn. atnaujinimas) nebėra nuorodos „Pridėti kalbą“, skiltyje „Laikas ir regionas“ – mygtukas buvo pervadintas. Dabar galite atlikti pakeitimus naudodami nustatymų programą. Atsižvelgiant į „Windows 10“ versiją, pakeitimai atliekami skirtingai: „Windows 10 1809“ (2018 m. spalio mėn. atnaujinimas) veikia kitaip nei 1803; Savo ruožtu „Windows 10 1903“ (2019 m. gegužės mėn. atnaujinimas) išlieka, kaip ir  1809 nustatymuose.

Windows“ kalbos keitimas 7, 8 ir 10 versijose

Windows 7 nustatymų langas
Windows 10 nustatymų langas
Windows 10 kalbos pasirinkimo langas

Prisiderinkite „Windows“ kalbą nepaisant palaikymo pabaigos Buvo testuojama „Windows 7 Home Premium“ (galima pakeisti kalbas naudojant tik trečiųjų šalių programines įrangas pvz.:„ vistalizator“ ), „Windows 8.0“, „Windows 8.1“ ir „Windows 10 1507“, „1511“, „1607“, „1703“, „ 1709, 1803, 1809, 1903. Įdomu tai, kad „Windows 8.0“ ir kai kurios „Windows 10“ versijos nebeatnaujinamos. Nors kalbos pakeitimas visada veikė, bet kartais reikėjo ilgai laukti, kol „Windows 8 (.1) / 10“ pasiūlė kalbos paketą parinkčių lange. Bandymų su „Vista“ buvo atsisakyta.

„Windows 7“ būdinga ekrano kalba

„Windows Vista“ ir 7 turi daugiau versijų nei XP, įskaitant „Starter“, „Home Basic“, „Home Premium“, „Business“ („Vista“) – atitinkamai „Windows 7 Professional“, „Enterprise“ ir „Ultimate“. Deja tik pastarosiose yra galimybė naudotis kalbų paketais per „Windows Update“ funkciją. „Windows Enterprise“ yra išimtinai įmonėse, kurios perka didesnį kiekį licencijų. Vartotojų pamėgta versija yra „Ultimate“. Ji tiekiama su visomis funkcijomis, tačiau yra pati brangiausia ir todėl mažiau paplitusi nei „Home Premium“ – pastaroji buvo įdiegta daugelyje gamintojų įrenginių. 

Jei neturite „Enterprise“ ar „Ultimate“, „Microsoft“ nesiūlo atnaujinti kalbos paketų per „Windows“ atnaujinimus. Nemokamos programinės įrangos įrankis „ Vistalizator“ gali pagelbėti pakeisti kalbą, tačiau keisdami kalbą netinkamoje „Windows“ versijose gali nekorektiškai veikti kai kurios windows funkcijos. Patarimas: geriau pereiti į „Windows 8.1“ ar 10 versiją. Tuo labiau abu gauna atnaujinimus iki žymiai vėlesnės datos.